logo Vyplniť prihlášku

Ako sa pripraviť na zápis do základnej školy

Pri finálnom rozhodovaní o základnej škole pre vaše dieťa by ste si mali ujasniť svoje priority a očakávania, a zodpovedať dôležité otázky ohľadom školy, pre ktorú ste sa rozhodli. Výber základnej školy, do ktorej vaše dieťa zapíšete, je dôležitým rozhodnutím, ktoré ovplyvní život vašej rodiny minimálne na jeden ďalší rok. 

Ako na zápis pripraviť dieťa

Pred zápisom sa s dieťaťom porozprávajte. Vytvorte mu so školou pozitívne asociácie, pretože základná škola bude pre jeho život veľkou zmenou. Povzbuďte ho a uistite. Porozprávajte mu o svojich obľúbených spomienkach na školu, ako ste si tam našli nových kamarátov a aké pekné zážitky, ste tam spolu zažili. Dôležité je, aby sa dieťa do školy tešilo už v začiatkoch.

Ako sa na zápis pripraviť ako rodič

Pred návštevou školy si skontrolujte dátum a čas zápisu. Tieto informácie nájdete na webovej stránke školy, rovnako ako aj prihlášku. Na zápis doneste vyplnenú prihlášku, občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. Je dobré porozmýšľať aj nad otázkami, v ktorých stále nemáte jasno a pri zápise sa na ne opýtať.

Zápis v Splash International

Ak ste sa rozhodli pre našu medzinárodnú základnú školu Splash International, na zápis s vaším dieťaťom k nám môžete prísť v nasledujúcich termínoch:

1. apríl (piatok) v čase 14:00 – 18:00

2. apríl (sobota) v čase 8:00 – 12:00

4. apríl (pondelok) v čase 14:00 – 18:00

Tešíme sa na vás.

Späť na úvod