logo Vyplniť prihlášku

Na zápis dieťaťa do základnej školy máte už len niekoľko dní

Čo zápis do základnej školy obnáša a ako sa naň pripraviť?

Výber školy

Všetko sa to začína výberom správnej a najvhodnejšej školy pre vaše dieťa. Mnoho základných škôl má už online dni otvorených dverí za sebou. Prínosné je navštíviť školu aj osobne. Vďaka zlepšenej pandemickej situácii je táto možnosť ešte stále aktuálna. Určite ju využite. V utorok 29. marca od 15:00 do 18:00 hod. vás pozývame spoznať aj našu medzinárodnú školu Splash International. Ukážeme vám naše priestory a vybavenie, a predstavíme vám, ako prebieha vyučovanie plne v anglickom jazyku. Ako jediná základná škola na východnom Slovensku vyučujeme podľa medzinárodného programu Pearson Edexcel popri výučbe v slovenskom jazyku. Naši žiaci tak nemajú žiadne problémy pri prestupe a pokračovaní v štúdiu na iných školách na Slovensku či v zahraničí.

Návšteva školy

Na návštevu základnej školy sa spolu s vaším budúcim prváčikom dôsledne pripravte. Je dôležité, aby ste s dieťaťom prebrali nadchádzajúce zmeny v jeho živote. Hovorte s ním o tom, že už vyrástlo a prichádza nové obdobie. Škola bude preneho miestom, kde získa nové vedomosti aj nových kamarátov. Pri návšteve školy si všímajte okrem iného aj vybavenie priestorov a ich prispôsobenie potrebám dieťaťa. V Splash International kladieme dôraz na podmienky, ktoré deťom vytvárajú podnetné prostredie, budovanie rôznych zón – napr. na čítanie, oddych, hru a učenie, keďže deti počas dňa potrebujú zmenu a pohyb aj počas vyučovacích hodín. Dôležité je vnímať pocity dieťaťa. Po odchode zo školy sa ho spýtajte sa, či sa mu škola páčila, čo sa mu tam najviac páčilo a ako sa tam cítilo. Ak je dieťa pri návšteve školy spokojné a uvoľnené, ide o dobrý signál, ktorý vás pri výbere nasmeruje správne.

Zápis do základnej školy

Ak sa pre niektorú zo základných škôl rozhodnete, mesiac apríl je pre vás rozhodujúcim mesiacom. Práve v tomto mesiaci prebiehajú vo všetkých školách na Slovensku zápisy. Na čo pri zápise nezabudnúť? V prvom rade vypíšte prihlášku do základnej školy. Od roku 2022 musí byť podpísaná oboma rodičmi. Prihlášku nájdete na webovej stránke školy, prípadne priamo v škole. Ak vaše dieťa do septembra v danom školskom roku ešte nedovŕšilo 5 rokov a chcete ho do základnej školy zapísať predčasne, je potrebné s dieťaťom podstúpiť psychologické a lekárske vyšetrenie a priložiť potvrdenie materskej školy o absolvovaní povinného predprimárneho vzdelávania. Zvyšok zápisu už prebieha jednoducho a rýchlo. Okrem prihlášky si na zápis prineste aj rodný list dieťaťa a občianske preukazy na overenie správnosti údajov. V prípade, že vaše dieťa spĺňa všetky podmienky a prinesiete so sebou všetky potrebné doklady, zápis budete mať za sebou do niekoľko minút. Počas zápisu si môžete opäť prezrieť priestory školy a získať informácie o učiteľoch, predmetoch, pomôckach a mimoškolských aktivitách. V Splash International vám radi zodpovieme vaše otázky, ktoré vás môžu ešte trápiť.

Ešte stále hľadáte základnú školu pre vaše dieťa?

Príďte si pozrieť našu medzinárodnú základnú školu. Radi sa vám predstavíme 29. marca v čase od 15:00 do 18:00 hod. v Splash International na Drábovej 3 v Košiciach.

Chcete zapísať vaše dieťa k nám? Prihlášku do našej základnej školy nájdete TU

Späť na úvod